Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vanzare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vanzare auto

Sunt o persoana cu handicap si mi-am vandut masina, Ce trebuie sa fac dupa intocmirea actelor ? Pe suma obtinuta trebuie sa platesc impozit ? Cum , cat si cand ? Multumesc
Nu aveti obligatia sa achitati impozit
In baza documentului de instarinare vehicul,urmeaza sa solicitati la autoritatea fiscala teritoriala radierea auto de pe rolul dv fiscal
Multumesc