avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partajul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partajul

În procedura partajului judiciar, ( cel care se desfășoară în fața instanței ) unde părțile nu se înțeleg, aș dori să știu dacă în practică unul dintre soți poate pune întrebări celuilalt soț? Întrebările sunt sub jurământ ? Unul din soți ar putea să aducă martori ca să-și susțină apărarea ?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 22:39, 31 Ianuarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Se poate solicita proba interogatoriului dar intrebarile sunt puse prin intermediul judecatorului si nu sunt sub prestare de juramant.
Da, se paote solicita si proba testimoniala cu unu sau mai multi martori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre jurământul părților în procesul de partaj și costuri proces... cristian damian cristian damian 1. Procesul de partaj se derulează asemănător celui de divorț? Doar avocatul și martorii vorbesc (+ înscrisurile) sau instanța ia în ... (vezi toată discuția)
Partaj recuperare bunuri sipiran sipiran Buna ziua, in urma cu un an am divortat.Acum am deschis proces pentru partaj.Unde am locuit am cumparat lucruri impreuna, dar nu am toate actele sa dovedesc ... (vezi toată discuția)