avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model contract de vânzare cumpărare bunuri mobile ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model contract de vânzare cumpărare bunuri mobile (un autoturism)

Bună ziua,
Mă puteți ajuta, vă rog, cu un model de contract de vânzare-cumpărare bunuri mobile (pentru vânzarea-cumpărarea unui autoturism)?
Sau dacă nu este posibil îmi puteți indica o sursă din care prelua modelul de contract?
Vă mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 09:55, 1 Februarie 2019
In mod cert exista pe net va trebuie doar putina răbdare,contracte găsiți la orice centru xerox,/redactare acte aflat în zona administrațiilor financiare,târguri de mașini,poliție rutieră etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot radia o masina fara talon si fara numere? anonim anonim Am vandut un autoturism Oltcit unei persoane, in termen de cateva zile urmand sa mergem sa facem actul de vanzare-cumparare. Dupa ce mi-a dat banii, ... (vezi toată discuția)
Auto maier maier buna ziua. in urma cu 6 luni am vandut un autoturism dacia (1000 E). nu am incheiat contract de vanzare cumparare. cartea de identitate a ramas la ... (vezi toată discuția)
Executare silita masina antonia30 antonia30 Buna seara,in urma cu cateva luni sotul a vandut 2 masini cu contract de vanzare-cumparare si contract de comodat ,cumparatorii au sugerat aceasta varianta pt ... (vezi toată discuția)