Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model contract de vânzare cumpărare bunuri mobile ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model contract de vânzare cumpărare bunuri mobile (un autoturism)

Bună ziua,
Mă puteți ajuta, vă rog, cu un model de contract de vânzare-cumpărare bunuri mobile (pentru vânzarea-cumpărarea unui autoturism)?
Sau dacă nu este posibil îmi puteți indica o sursă din care prelua modelul de contract?
Vă mulțumesc frumos!
In mod cert exista pe net va trebuie doar putina răbdare,contracte găsiți la orice centru xerox,/redactare acte aflat în zona administrațiilor financiare,târguri de mașini,poliție rutieră etc.