Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Imi puteti spune, va rog, la ce varsta ma pot pensiona anticipat partial??? Data nasterii 10.02.1968, am 24 ani vechime!! cu cat este diminuata??? Multumesc anticipat!
Cristina/68, utilizator
Potrivit actualei legislatii conditiile sunt:
-Vrasta 58 ani
-Stagiul de 35 ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).