Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Raport de activitate zilnic in invatamant universitar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Raport de activitate zilnic in invatamant universitar

Sub ce forme legale poate cere raport de activitate zilnic consiliul de administratie al universitatii, salariatilor.Trebuie prevazut in fisa postului, regulament intern, cc individual sau nu?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Trebuie prevazut in reg.intern sau intr-o procedura operationala..
In fisa postului nu?in contractul de munca individual nu??si daca nu e prevazut in cele enumerate de dvs?

Cornel Vasile a scris:

Trebuie prevazut in reg.intern sau intr-o procedura operationala..

RADU1963, utilizator
Poate fi cuprinsa o astfel de obligatie si in cele doua documente mentionate de dvs... practica intalnita, a ost in cele mentionarii in cele doua acte mentionate de mine.

Daca nu este prevazut , atunci problema este dicutabila daca salariatul este sau nu obligat sa intocmeasca asa ceva .. insa la art.40 alin.1 lit.c C.mun. se prevede ca , angajatorul are dreptul sa dea dispozitii cu caracter obligatoriu pentru salariat, sub rezerva legalitatii lor. fara a se prevede expres daca aceste dispoziti sunt scrise sau verbale.