Forum Discuţii juridice Executare silită poprire angajator
Discuție deschisă în Executare silită

poprire angajator

Buna ziua! Pe contul bancar se salariu sunt instituite trei popriri. Astfel la fiecare virare de salariu imi sut opriti, de catre banca, 50% din veniturile salariale. Popririle, pana luna trecuta, nu au ajuns la angajator decat doua, una dintre ele , pentru a nu implica angajatorul in problemele personale, am ridicat o, lasand o la banca cu ajutorul executorului (asa am aflat eu ca banca trimite banii unui singur executor in functie de "vechime") apoi a sosit cea de a 2 a , cea de a 3 a nu a ajuns la angajator. Am solicitat angajatorului adeverinta din care sa reiasa cuantumul sumei oprite, pentru banca si la indicatia bancii, insa acesta refuza sa mi elibereze. Va rog sa mi spuneti ce am de facut in acest caz?
banga imi opreste din veiturile salariale 50% , iar angajatorul imi opreste din veniturile salariale 33% .
Va multumesc
buna ziua. Am patit si eu acelasi lucru, trebuie sa vorbiti cu executorul care v-a oprit banii, eu asa am facut si mi-a virat banii inapoi in cont si banca de la care imi iau salariu mi i-a dat. Una dintre datorii a fost platita de 2 ori intr-o luna presupun