Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contributii consilieri locali
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contributii consilieri locali

Care sunt contributiile obligatorii , pentru plata indemnizatiilor consilierilor locali incepand cu 2018
Se retin/platesc doar impozit pe venit , c.a.s. si c.a.s.s.
Cornel Vasile, Consilier juridic
As vrea sa imi spuneti o baza legala , conform careia se retine si CASS pentru ca pana in anul 2018 , se retinea doar impozit si CAS
Codul Fiscal
art.153- 155
[ link extern ]