avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contributii consilieri locali
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contributii consilieri locali

Care sunt contributiile obligatorii , pentru plata indemnizatiilor consilierilor locali incepand cu 2018
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:24, 4 Februarie 2019
Se retin/platesc doar impozit pe venit , c.a.s. si c.a.s.s.
Ultima modificare: Luni, 4 Februarie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
As vrea sa imi spuneti o baza legala , conform careia se retine si CASS pentru ca pana in anul 2018 , se retinea doar impozit si CAS
Codul Fiscal
art.153- 155
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conventii civile noiembrie.2012 mihovicidaniela mihovicidaniela am o conventie civila pe trei luni conducator autocar la institutiile publice.Nu este salariat.ce retineri trebuie facute? (vezi toată discuția)
Contributii salariale zilieri in 2018 Apostol Pacuta Apostol Pacuta Care sunt retinerile salariale pentru zilieri in 2018? Mai exact as dori sa stiu daca inafara de 10% -CASS si 10% impozitul pe venitul salarial, se retine si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana fiind pensionar si ... BOLBA BOLBA Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana fiind pensionar si este Presedinte la o Asociatie trbuie sa plteasca contributii? (vezi toată discuția)