Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amplasare pubela la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amplasare pubela la bloc

Buna, am o situatia la blocul unde locuiesc de 4 ani.
Vecinii noștri de la parter nu sunt deacord cu amplasarea pubelei in vecinătatea blocului.
Menționez ca e strada privată, parcare privata, iar taxa pentru salubritate de taxa unica/apartament.
Am cerut de la primarie planul de urbanism insa nu am primit raspuns.
Ce pot face? M-am saturat sa plimb gunoiul cu masina :)
Multumesc
Sesizati primaria in scris, cu nr. de inregistrare/ data sa respecte contractul de inchiriere pe care l-a semnat cu dvs. (talonul de parcare este un contract).
Din pacate, primaria nu sunt sigur ca va reactiona in vreun fel. Atata timp cat nu exista o zona speciala pentru amplasare pubele, cel mai posibil se va ajunge la rezilierea contractului, dvs. recuperandu-va banii.
Nu mai postati la discutii deschise anterior pentru a nu obliga pe cei care doresc sa comenteze, sa reciteasca tot ce s-a scris anterior, la discutia initiala.