avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce trebuie sa fac?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce trebuie sa fac?

Sunt persoana cu handicap și am fost amendat ca nu am respectat distanță fata de colțul intersecției specific ca mașina era parcata in parcarea primăriei care nu deține locuri pentru persoane cu handicap ce ar trebui sa fac ?Mentionez ca nici o instituție publica pe raza orașului care locuiesc nu deține locuri special amenajate.
Cel mai recent răspuns: Andreei40 , utilizator 10:37, 5 Februarie 2019
Puteti formula contestatie la procesul verbal de contraventie anexand actele ce fac dovada problemelor de sănătate, solicitați anularea pv de contravenție si în subsidiar înlocuirea măsurii amenzii cu masura avertismentului.Probabil o sa se înlocuiască amenda cu avertisment.
Mulțumesc frumos !

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Puteti formula contestatie la procesul verbal de contraventie anexand actele ce fac dovada problemelor de sănătate, solicitați anularea pv de contravenție si în subsidiar înlocuirea măsurii amenzii cu masura avertismentului.Probabil o sa se înlocuiască amenda cu avertisment.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parcare in loc pentru persoane cu handicap Olivia Bozdog Olivia Bozdog Am parcat masina pe un loc pentru persoane cu handicap deoarece am fost in masina cu bunica mea care are certificat de handicap. Am primit acasa amenda cu ... (vezi toată discuția)
Blocarea rotilor chefde chefde pe scurt: am parcat cateva minute pe un trotuar (locuri de parcare inexistente), cat sa imi aduc prietena insarcinata in masina, urmand sa mergem la medic unde ... (vezi toată discuția)
Abuz sau legalitate marianpr marianpr Bună ziua, În urmă cu aproximativ o lună am oprit autoturismul pe partea dreaptă pe un loc marcat cu semn dinstictiv pentru persoane cu dezabilități cu ... (vezi toată discuția)