Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce trebuie sa fac?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce trebuie sa fac?

Sunt persoana cu handicap și am fost amendat ca nu am respectat distanță fata de colțul intersecției specific ca mașina era parcata in parcarea primăriei care nu deține locuri pentru persoane cu handicap ce ar trebui sa fac ?Mentionez ca nici o instituție publica pe raza orașului care locuiesc nu deține locuri special amenajate.
Puteti formula contestatie la procesul verbal de contraventie anexand actele ce fac dovada problemelor de sănătate, solicitați anularea pv de contravenție si în subsidiar înlocuirea măsurii amenzii cu masura avertismentului.Probabil o sa se înlocuiască amenda cu avertisment.
Mulțumesc frumos !

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Puteti formula contestatie la procesul verbal de contraventie anexand actele ce fac dovada problemelor de sănătate, solicitați anularea pv de contravenție si în subsidiar înlocuirea măsurii amenzii cu masura avertismentului.Probabil o sa se înlocuiască amenda cu avertisment.