Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cumul de functii asociatie proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cumul de functii asociatie proprietari

Buna seara,

Va rog sa imi spuneti daca o persoana poate detine intr-o asociatie de proprietari si functia de casier si functia de contabil si titulatura de administrator. Daca acest lucru nu este posibil conform legii, dar exista in realitate, care ar fi repercusiunile?
Va multumesc anticipat!
Administratorul de imobil poate exercita concomitent responsabilitatea de casier si contabil