avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Factura
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Factura

Buna dimineata,o intrebare:in weekend avem un eveniment (o petrecere a asociatiei de animale)la un bar pe care il detinem ,ei doresc factura pe asociatie.Se poate?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 11:03, 5 Februarie 2019
De ce sa nu se poata atat timp cat este vorba de o persoană juridică cu CIF sau CUI care achita servicii prestate de dvs?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! vă rog să-mi spuneți dacă asociația de locatari,care ... c iancu c iancu Bună ziua! Vă rog să-mi spuneți dacă asociația de locatari,care are cod fiscal este valabilă ? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Nelamurire factura OvidiuIamandi OvidiuIamandi Detin o societate comerciala (S.R.L.) si doresc sa achizitionez un serviciu de la un furnizor din afara tarii (USA). Acesta imi genereaza o factura pe ... (vezi toată discuția)
Bonuri fiscale la asociatiile de proprietari GRAI GRAI este obligatoriu de a se trece cif-ul asociatiei de proprietari pe bonurile fiscale in urma achizitionarii de materiale in lipsa unei facturi? si daca \\"nu\\" ... (vezi toată discuția)