Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata partiala

La varsta de 57 ani si 7 luni (iulie 2021)cand pot iesi la pensie anticipat partial voi avea o vechime in munca de 39 ani si 4 luni din care 2 ani gr.I. si 1 an gr.II.Care este procentul de penalizare si perioada?
12%, pentru 4 ani(48 luni).
MULTUMESC MULT