Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces regresie asigurari - prescriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces regresie asigurari - prescriere

Salut. Am avut un accident in noiembrie 2014 in care consumasem alcool si pagubitul si -a reparat masina cu casco, Casco lui a facut regresie pe firma de asigurari a mea si ei au facut dosar de recuperare a prejudiciului in august 2018. E adevarat ca se prescrie dupa 3 ani? Ca am vb cu un avocat si mi-a spus ca se prescrie in 3 ani si 80% castiga procesul si nu mai trebuie sa platesc nimic.
vasiii, utilizator
S-ar putea sa nu fi intervenit prescriptia, din datele prezentate nu poate fi stabilit cu exactitate acest lucru.
Trebuie vazut de asemenea, daca nu exisata cauze de suspendare sau de intrerupere a cursului prescriptiei.
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat