avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces regresie asigurari - prescriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces regresie asigurari - prescriere

Salut. Am avut un accident in noiembrie 2014 in care consumasem alcool si pagubitul si -a reparat masina cu casco, Casco lui a facut regresie pe firma de asigurari a mea si ei au facut dosar de recuperare a prejudiciului in august 2018. E adevarat ca se prescrie dupa 3 ani? Ca am vb cu un avocat si mi-a spus ca se prescrie in 3 ani si 80% castiga procesul si nu mai trebuie sa platesc nimic.
Ultima modificare: Marți, 5 Februarie 2019
vasiii, utilizator
S-ar putea sa nu fi intervenit prescriptia, din datele prezentate nu poate fi stabilit cu exactitate acest lucru.
Trebuie vazut de asemenea, daca nu exisata cauze de suspendare sau de intrerupere a cursului prescriptiei.
Ultima modificare: Marți, 5 Februarie 2019
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatie prescrisa?  Boncu Constantin Boncu Constantin Buna ziua, am o situatie care mie mi se parea simpla si clara. Instantele insa au o alta parere...cu care nu sunt de acord. Avem un accident auto in care ... (vezi toată discuția)
Daune accident vasiii vasiii Buna ziua. Am avut la inceputul lunii decembrie un accident in cluj, in care am lovit 3 masini de taxi care stationau (nimeni nu a fost ranit). Din pacate, ... (vezi toată discuția)
Asigurare obligatorie auto gianni72 gianni72 BUNA ZIUA, MA NUMESC NICOLAE GIANNI, SI CA TOT OMUL AM O PROBLEMA, SPER SA MA PUTETI AJUTA. CU UN SFAT MAI COMPTENT. AM AVUT UN ACCIDENT DE CIRCULATIE(FARA ... (vezi toată discuția)