avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... CV Europass
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

CV Europass

Este normal ca firma la care lucrez sa-mi ceara un CV Europass in care a introdus o rubrica privind CNP/ul?
Cel mai recent răspuns: ContSters85576 , utilizator 18:44, 21 Noiembrie 2009
Daca deja sunteti angajat la acea firma, implicit acea firma are deja CNP-ul dvs.
Nu vad care ar fi nelamurirea dvs.:)
cermak gruianu a scris:

Daca deja sunteti angajat la acea firma, implicit acea firma are deja CNP-ul dvs.
Nu vad care ar fi nelamurirea dvs.:)


Pai si eu sunt nelamurit.
Daca deja este angajata la acea firma atunci pentru ce firma ii mai cere CNP-ul (pentru ca deja il are din copia buletinului) si mai ales de ce-i cere CV-ul (pentru ca este deja angajata) si de ce sa fie EUROPASS?
Ultima modificare: Joi, 19 Noiembrie 2009
ContSters85576, utilizator
:) :) D-nul LIVIU TOMESCU

Poate ca se doreste schimbarea incadrarii respectivei persoane pe un alt post.De obicei promovare sau delegare/detasare.
Este insa o speculatie optimista.
Userul ar trebui sa revina cu amanunte daca doreste lamuriri, zic eu...:)
cermak gruianu a scris:

:) :) D-nul LIVIU TOMESCU

Poate ca se doreste schimbarea incadrarii respectivei persoane pe un alt post.De obicei promovare sau delegare/detasare.
Este insa o speculatie optimista.
Userul ar trebui sa revina cu amanunte daca doreste lamuriri, zic eu...:)


D-na IULIANA,
Si eu cred ca D-na FARCAS ar trebui sa ne comunice mai multa detalii, dar parerea mea, din cele prezentate, este ca societatea respectiva are pretentii nejustificate. Chiar si in cazul unei promovari, detasari sau delegari nu este necesar CNP-ul si CV-ul pentru ca acestea sunt documente pe care respectiva societate le are deja la dosarul personal al angajatului.
Nu pot sa nu ma intreb: la ce-i trebuie societatii aceste acte? Sincer, eu nu le-as da cele solicitate fara o motivatie a cererii iar daca motivatia este acceptabila as oferi un CV personalizat conform justificarii primite, pentru a nu putea fi folosit in alt scop.
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Noiembrie 2009
ContSters85576, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detasare nicoleta_blu nicoleta_blu Va rog sa-mi explicati ce trebuie sa fac pentru a detasa un angajat de pe o firma pe alta, pe aceeasi functie (cand si cum fac detasarea in revisal). Va ... (vezi toată discuția)
Codul numeric personal nefis nefis buna ziua. va rog sa-mi spuneti daca este normal sa mi se ceara CNP-ul de catre o firma de recrutare de forta de munca.formularul trebuie trimis online la ... (vezi toată discuția)
Detasare personal Andi Andreea Andi Andreea Buna ziua, Se pot detasa angajatii dintr-o firma , iar aceasta sa ramana fara activitate? Si daca angajatii refuza detasarea , ce ar trebui sa faca ca sa nu ... (vezi toată discuția)