Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara

Soțul meu mai are 4 frați și parinti au murit vrea si sa faca succesiunea dar ei toti 4 leau gresit numele la nastere cu o literă si nu vor sa mai schimbe numele ca au famili si nu pot sal schimbe ce este de facut an privinta asta duar eu am numele corect din toti frati mei cum putem să facem succesiunea vă multumesc
Carmenvasilica, utilizator
Nu te am înțeles. Cum sa ai scris numele greșit... Adică în certificatul de naștere e scris greșit și în buletin corect?

gi-jane2, moderator
Cu ocazia dezbaterii succesiunii, celor 2 martori (a caror prezenta este obligatorie la notar) li se va lua o declarație de notorietate, ca persoana respectiva e aceeasi.