Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Demisie
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Demisie

Preaviz
Buna seara.Vreau sa-mi dau demisia de la locul de munca.In contract scrie 20 de zile lucratoare.Programul meu este de luni-vineri de la 8-16 si duminica.Sambata sunt libera.Cate zile stau in preaviz? 20 de zile calendaristice sau lucratoare?Adica daca demisia incepe cu data de 10.02.2019 pana pe 28.02.2019 e bine?Multumesc

Lupu Gabriela 10 a scris:

Preaviz