Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Preaviz
Lupu Gabriela 10, utilizator
Buna seara.Vreau sa-mi dau demisia de la locul de munca.Demisie cu preaviz.In contractul meu scrie 20 de zile lucratoare. Programul meu este de luni-vineri,sambata libera si duminica lucrez,adica 6 zile din 7.Daca imi dau demisia cu data de azi 10.02.2019-28.02.2019 E bine?

Lupu Gabriela 10 a scris:

Preaviz

20 zile lucratoare se socotesc 5zile x4 saptamani. faptul ca lucrati duminica produce de regula recuperari sau plata orelor suplimentare.
adriandimitriu, utilizator
Lupu Gabriela 10 a scris:

.....Demisie cu preaviz.In contractul meu scrie 20 de zile lucratoare......Daca imi dau demisia cu data de azi 10.02.2019-28.02.2019 E bine?

1. Preavizul incepe sa curga cu data de 11.02.2019 ...

2. Ultima zi de preaviz fiind 08.03.2019.