Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechime carte munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechime carte munca

De unde imi pot scoate vechimea în muncă pt dosarul de pensionare .Multumesc
Vechimea in munca pana la 31.12.2010 se dovedeste cu carnetul de munca, iar dupa 01.01.2011, cu adeverinte de vechime eliberate de angajatorii la care ati lucrat. In situatia in care pana la 31.12.2010 ati mai lucrat la angajatori fara a avea inscrisa perioada lucrata in carnetul de munca e nevoie de adeverinte cu perioada lucrata la acesti angajatori.