avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... persoana care depune repetat plingeri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

persoana care depune repetat plingeri

Buna ziua. Cum fac sa pedepsesc legal o persoana care imi reclama magazinul meu, desi nu intra prin el, dar il reclama tuturor autoritatilor pentru motive ,unele, absolut hilare. Mai este legea calomniei si defaimarii caci altfel si autoritatile vin acum cu amenzile pregatite.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 00:46, 12 Februarie 2019
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
intentati actiune in raspundere civila delictuala. consultati un avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca cineva ma reclama la infinit si primesc doar nup exista posibilitatea sa-l dau in judecata pentru daune morale|? ContSters182547 ContSters182547 din cate am mai discutat cica as putea sa dau in judecata acea persoana pe calomnie si acolo sa cer daune morale...multumesc (vezi toată discuția)
Calomnie julia_chi julia_chi Oameni buni,inteleg din mai multe postari pe acest forum ca nu mai exista acuzatia de calomnie. Sa inteleg sa oricine poate striga in public neadevaruri ... (vezi toată discuția)
Codul penal cadru legal texacos texacos sunt sau nu pedepsite hartuirea si calomnia si care este cadrul legal? ce articole din C. pen. inlocuiesc pe acestea? (vezi toată discuția)