Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Procura notariala PFA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Procura notariala PFA

Buna seara, deranjez si eu cu o intrebare. O PFA, care are punctul de lucru in acelasi loc cu adresa de domiciliu, poate realiza o procura notariala prin care sa delege de exemplu un frate, care locuieste la aceeasi adresa, ca in cazul unui control (ANAf etc) sa prezinte domnilor actele solicitate? adica, pfa-ul poate sa nu fie acasa la momentul acela, poate fi la lucru sau plecat in concediu si primeste un control neanuntat. Se poate acest lucru? repet, procura strict pentru prezentarea actelor catre organele abilitate. Va multumesc!
Nu se poate realiza o procura notariala. Si daca apare un control neanuntat si din motive temeinice, titularul pfa nu este in localitate, se poate reprograma.
Ok, multumesc!