Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Renunțare ghena gunoi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Renunțare ghena gunoi

In ce condiții asociația de proprietari poate renunța la ghena de gunoi de la bloc, procedând la desființarea acesteia și unde vor duce deșeurile persoanele din acel bloc , ulterior inchiderii ghenei?
Faceţi o decizie internă. Obţineţi autorizaţie de construire pentru desfiinţare de la Primărie.
Deşeurile se duc la container, direct. Trebuie să aveţi containere exterioare.
Multumesc !
Dar tomberoanele, afara, le punem de capul nostru?
Nu doamna, le duceti in biroul primarului - sa faca si el ceva pentru ca l-ati ales - sorteaza deseurile pe caprarii; gunoi menajer, plastice, sticla feroase/neferoase - ce dreaq, este as de greu?
De unde sunteti, ca poate va ajut, va mai aduc niste ciudati de la mine din bloc, care arunca gunoiul pe fereastra, direct pe trotuar ?
Unde esti tu Tzepes doamne?