avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită cine are capacit. proc. pasiva - contestatie la ...
Discuție deschisă în Executare silită

cine are capacit. proc. pasiva - contestatie la executare

Buna ziua,

Am fost amendat de politia comunitara, am facut palngere contraventionala care este in curs de judecare, si intre timp am fost somat de directia fiscala din primarie sa platesc amenda contestata.
Doresc sa formulez contestatie la executarea silita, insa nu sunt sigur impotriva cui, in acest caz.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Primaria? Primaria prin primar?Directia fiscala a municipiului?

Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 19 Noiembrie 2009
smeagull, utilizator
Cel mai recent răspuns: smeagull , utilizator 16:42, 19 Noiembrie 2009
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie executare silita contraventie smeagull smeagull Buna ziua, Sunt consilier juridic la primul abuz al primariei asupra s.c. la care lucrez, si am nevoie de putin ajutor: Starea de fapt: Politia comunitara a ... (vezi toată discuția)
Lipsa calitatii procesuale pasive in contestatia la executare Daniel Adrian Corduneanu Daniel Adrian Corduneanu Buna seara. Dragi colegi, va rog sa-mi suflati putin intr-o problema la care nu ma asteptam. Instanta de judecata mi-a invocat din oficiu lipsa calitatii ... (vezi toată discuția)
Retragere cerere de chemare in judecata si restituirea taxei de timbru judiciar catre reclamant. Bizy Bizy Buna ziua, Va rog spuneti-mi si mie, daca am facut o contestatie la executarea silita, iar cererea a fost deja comunicata catre parat (o institutie publica), ... (vezi toată discuția)