Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pornografie infantila
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pornografie infantila

Buna seara!
Sunt fata, am implinit de curand 18 ani, am avut o relatia toxica impreuna cu un baiat 2 ani jumatate , care s-a sfarsit acum o luna .
De atunci el ma ameninta,ma calomniaza,ma santajeaza si nu imi lasa linistea in pace.
De curand am primit un screen-shot in care el trimitea videoclipuri in ipostaze intime cu noi facute anul trecut, dovedibil, (pe atunci eram minora) , ba mai mult, ma ameninta ca asta va face le va trimite lumii, prin mesaje si poate chiar apela la violenta (a mai facut-o si am poze si cu asta)
As dori sa stiu ce pot face in aceasta privinta si cum il pot opri sa distribuie asa ceva, si cum pot scapa de aceasta persoana ca sa imi lase viata in pace.
Aveti dreptul sa depuneti plangere penala. Ati incercat sa vorbiti cu parintii dvs?
Facet plangere la politie pentru santaj.