Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... schimbarea retelei de telefonie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

schimbarea retelei de telefonie

Plecarea dintr-o retea in alta , pastrand nr de telefon mai este posibil?
Da. Se numeste portare. Adresati-va companiei la care doriti portarea. Dar trebuie sa fiti la zi cu plata facturilor la compania la care sunteti in prezent.
Va multumesc. Concluzia este ca acest operator incerca cu toate mijloacele sa tine clientii in retea, iar serviciile inclusiv operatorii de la relatii cu clentii sunt sub orice critica.

Va multumesc