Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nelamurire de ordin penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nelamurire de ordin penal

Buna ziua.
In 2017 in luna februarie am o condamnare cu amenda penala ramasa definitiva pentru conducere sub influenta alcoolului. am platit amenda abia ieri 18 feb 2019, acum trebuie sa mai astept inca 6 luni pentru a putea sa ma inscriu la examen pentru redobandire sau se ia in calcul de la data ramanerii definitive a sentintei din februarie 2017?......sunt 2 ani de atunci insa amenda abia acum am platit-o. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
De la data achitarii se calculeaza cele 6 luni.
Nu se poate scoate chitanță cu o dată anterioară?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

De la data achitarii se calculeaza cele 6 luni.

Adica ma intrebati pe mine daca se poate face vreun fals? De ce nu mergeti direct la Trezorerie sa intrebati inepția asta?

BlueFeather a scris:

Nu se poate scoate chitanță cu o dată anterioară?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

De la data achitarii se calculeaza cele 6 luni.

Nu fals, Doamne ferește. Dacă se poate face plata ante-datată prin instanță. Imi cer scuze pentru exprimarea inproprie.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Adica ma intrebati pe mine daca se poate face vreun fals? De ce nu mergeti direct la Trezorerie sa intrebati inepția asta?

BlueFeather a scris:

Nu se poate scoate chitanță cu o dată anterioară?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

De la data achitarii se calculeaza cele 6 luni.