Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubire in caz de expropriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubire in caz de expropriere

Buna ziua, imobilul in care avem inchiriate 2 spatii comerciale urmeaza a fi expropriat si demolat de primarie. Intr-una dintre spatii avem activitate, in celalalt urma sa deschidem ceva curand. Legea acorda dreptul de a fi despagubiti in situatia asta? Daca da, in ce conditii ?
Cu mentiunea ca se aplica legea 255/2010, dintr-o eroare am mentionat legea anterioara, principiile raman insa aceleasi.
Multumesc pentru raspunsuri.