Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cand pot preda permisul ??
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cand pot preda permisul ??

Buna ziua , anul trecut am depus o contestatie in urma unei decizii de la politia rutiera , s-a judecat cazul ....s-a ajuns la decizia finala in decembrie ( am pierdut contestatia ) , din ce am inteles ....decizia acasa de a preda permisul trebuia sa vina dupa 30 zile ( apelul ) ....au trecut 60 zile si nu am primit nimic acasa !!
Intrebarea mea este , cand pot preda permisul , am primit o noua oferta de job si nu o pot accepta din cauza ca nu stiu cand trebuie sa il predau !!
Multumesc
Nu îți vine nimic acasă.
Permisul se preda în 15 zile maxim de când hotărârea rămâne definitiva, adică din ziua de când ai pierdut apelul.
Dacă a trecut cât zici tu, o sa ți se majoreze cu 30 zile suspendarea pentru ca nu ai predat în termen.