avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de odihna

Sunt asistent personal din anul 2010.De atunci nu am luat concediul de odihna şi nici nu a fost platita de catre primarie. Întrebarea mea este ca dacă nu am cerut oficial concediul de odihnă pot sa dau în judecata primaria si am şanse să căştig procesul.La primarie mi-au spus că au un contract cu Crucea Roşie .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:48, 20 Februarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti sa actionati in instanta Primaria, dar nimeni nu va poate spune ce sanse aveti in acest litigiu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna Handralaura Handralaura Sunt asistent personal şi din anul 2010 de cănd sunt angajată la primărie nu am cerut concediu de odihna şi nici nu mi-au plătit .Întrebarea mea este: ... (vezi toată discuția)
Majorare de salariu Handralaura Handralaura Sunt asistent personal angajata la primarie as vrea sa stiu daca se majoreaza salariul meu cu 10% din luna decembrie ? (vezi toată discuția)
Concediu odihna asistent personal serban nicusor serban nicusor sunt asistent personal al copilului meu cu program nonstop ,cum se calculeaza concediul de odihna? parerea mea este ;din moment ce eu lucrez non stop, este ... (vezi toată discuția)