avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de odihna

Sunt asistent personal şi din anul 2010 de cănd sunt angajată la primărie nu am cerut concediu de odihna şi nici nu mi-au plătit .Întrebarea mea este: pentru anul 2018 până la ce dată pot să cer concediul de odihnă.?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:15, 22 Februarie 2019
Pentru anul 2018 , angajatorul este obligat sa acorde concediul de odihna neefectuat pana la 01.07.2020.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile de concediu de odihna neefectuate anterior concediului de crestere copil Din 18.03.2019 sunt in concediu pentru crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani, respectiv pana in 04.01.2021. Mi-au ramas zile de concediu de odihna ... (vezi toată discuția)
Ám dreptul la concediu de odihna? Adevar10 Adevar10 Buna ziua.In anul 2018 am lucrat pána ín 20 iulie , iar in data de 21 mi- am rupt mana dreapta.Am primit concediu medical si am ajuns si la comisie deoarece ... (vezi toată discuția)
C.o. neefectuat danny61 danny61 Bună ziua! Dacă nu am efectuat decât partial concediul de odihnă pe anul 2018 până la 01.iulie.2019 mai pot beneficia de el ? Multumesc ,cu stima (vezi toată discuția)