Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... C.O. neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

C.O. neefectuat

Bună ziua!
Dacă nu am efectuat decât partial concediul de odihnă pe anul 2018 până la 01.iulie.2019 mai pot beneficia de el ?
Multumesc ,cu stima
1. In cazul in care salariatul, din motive justificate, nu poate efectua, integral sau partial, concediul de odihna anual la care avea dreptul in anul calendaristic respectiv, cu acordul persoanei in cauza, angajatorul este obligat sa acorde concediul de odihna neefectuat intr-o perioada de 18 luni incepand cu anul urmator celui in care s-a nascut dreptul la concediul de odihna anual.

2. In speta, pentru CO neefectuat in 2018 , angajatorul este obligat sa-l acorde pana la data de 01.07.2020.