Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Gewerbe
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Gewerbe

Buna ziua..as dori sa intreb daca am nevoie de diploma calificare pentru a deschide un kneipe ( gewerbe) in germ..un bar dar voi servi si cateva feluri de mancare. Multumesc!
Daca deschideti barul in Germania va trebui respectata legislatia germana din landul unde veti desfasura activitatea. Nu se aplica legislatia romaneasca.
Pentru meseriile de barman si bucatar cu siguranta este nevoie de o calificare atestata prin diploma.
Gewerbe – Lucrător independent în Germania: avantaje, pașii care trebuie parcurși și la ce trebuie să fiți atent
[ link extern ] /