Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcina
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcina

ceau, vreau sa imi schimb locul de munca... acum sunt angajata si vreau sa plec la alta firma .. sunt insarcinata in 4 saptamani...ma afecteaza cu ceva la indemnizatie? sau trebuie sa anunt angajatorul de la primul interviu? sper ca ma exprim corect... ati putea sa ma luminati?... multumesc.
gratimone, utilizator
Schimbarea locului de munca nu va afecteaza dreptul la indemnizatie ...va trebui sa anuntati si noul angajator ca sunteti insarcinata.
cu siguranta voi anunta si angajatorul. deci pot pleca linistita la noul job fiind insarcinata... nu imi pierd indemnizatia..? de asta eram foarte speriata pentru ca nu m-am mai confruntat cu asemenea situatie. multumesc frumos.
Nu va pierdeti dreptul la indemnizatie .... cele 12luni eligibile pentru CCC pot fi cumulate din mai multe situatii.
multumesc frumos . multumesc.