avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai pot primi stimulentul de insertie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai pot primi stimulentul de insertie?

Sunt in concediu crestere copil pana cand implineste copilul 2ani .Copilul a implinit 1an iar eu am gasit sa imi schimb locul de munca .Cum pot proceda sa pot primi stimulentul de insertie in astfel de situatie? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:56, 22 Februarie 2019
Incetati activitatea la vechiul loc de munca , incheiati noul c.i.m. si apoi depuneti actele pentru stimulent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reintoarcere in cadrul muncii irwirw irwirw Buna ziua,sunt în CCC timp de 2 ani iar copilul are 1an si 5 luni și nu mai vreau să revin la actualul loc de muncă.Cum trebuie procedat?În schimb am ... (vezi toată discuția)
Reintoarcerea la un alt loc de munca dupa ccc inainte de 2 ani. Anabreha Anabreha Buna Ziua, Din Februarie 2016 sunt in concediu de crestere copil. As dori reintoarcerea in campul muncii la o alta firma. Care sunt pasii ce trebuie urmati ... (vezi toată discuția)
Concediu creștere copil Deea8383 Deea8383 Buna seara! Dupa concediu de crestere copil mi_am inceput activitatea la alta firma pe 23 iulie cu 60de zile înainte să împlinească copilul 2ani pentru a ... (vezi toată discuția)