Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai pot primi stimulentul de insertie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai pot primi stimulentul de insertie?

Sunt in concediu crestere copil pana cand implineste copilul 2ani .Copilul a implinit 1an iar eu am gasit sa imi schimb locul de munca .Cum pot proceda sa pot primi stimulentul de insertie in astfel de situatie? Va multumesc!
Incetati activitatea la vechiul loc de munca , incheiati noul c.i.m. si apoi depuneti actele pentru stimulent.