Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

faliment

Buna seara, intrebarea mea e daca Radet-ul intra in faliment Asociatiile ce sunt restante si au semnat un p.v intre parti pe anumita suma lunara pana la stingerea datoriei .. ce se va intampla..?. Asociatiile ce detin creante catre ei se sting sau...
Chiar dacă firma întra în faliment creanțele rămân și trebuie achitate.
Multumesc de raspuns asa am spus si eu...dar daca intra in faliment cui se platesc creantele???...tinand cont ca societatea care o preia ...preia de la 0... societatea ce a intrat in faliment creantele societatii se sting... dar cei ce detin creante catre societatea ce a dat faliment sunt buni de plata....??
In cazul falimentului societatea va fi admistrata de un administrator judiciar care se va ocupa de recuperarea creanțelor