Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Onorariu avocat
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Onorariu avocat

Un cazul in care, am depus cererea de divort si iau decizia de a renunta la divort, onorariul avocatului se plateste oricum? Chiar daca pana acum nu s_a depus decat cererea de divort? Multumesc!
Daca ati platit doar redactarea acțiunii nu ii datorati alti bani.Depinde cum aveti contractul încheiat.
Eu de fel iau onorariu mai intai pentru redactarea acțiunii iar apoi pentru reprezentare ca sa nu ma complic si consider că este mai corect asa.

Ce suma ati platit până acum?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Discutati cu avocatul, cel mai bine.
Am platit doar taxa de timbru, urmand onorariul sa il achit in doua rate.... Cand pot, cand am.
Se pare ca nu este onorariu de succes.
Va poate executa silit dar depinde si cum este redactat contractul.
Pe onorariu de succes nu va poate executa.
El stie ce contract ati facut.