Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce drepturi au politistii locali de a te amenda ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce drepturi au politistii locali de a te amenda ?

Am parcat pentru o urgenta langa o farmacie , la aproximativ 10 metri de o trecere de pietoni. Am revenit imediat, timp in care asa-zisii politisti locali mi-au fotografiat masina (inclusiv pe sotia mea ,care era in masina) si am luat 2 puncte penalizare cu avertisment! Este corect? Nu stiu!!!
Daca dvs. considerati ca nu este corect, contestati PV-ul.