avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Forma unei notificări
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Forma unei notificări

Buna seara!
O notificare a unei persoane juridice, care este adresată unei institutii publice, ce forma trebuie sa îmbrace?
As vrea sa știu, in principal, cine o semnează (înțeleg ca ștampila nu mai este obligatorie). Ori merge sa fie trimisa și nesemnata, printr-un email?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 02:01, 28 Februarie 2019
Mulțumesc pentru răspuns, așa bănuiam ca trebuie sa fie. Semnată, dar de cine?
Cine poate semna, in mod valabil?
De persoana care are dreptul.de a semna notificarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numirea in functie a unui nou director al unei societati pe actiuni din federatia rusa, al carei unic actionar este un srl din romania ContSters60018 ContSters60018 Buna ziua, sunt noua pe aici si as dori un ajutor. Firma mea este un SRL cu alte doua firme ca asociati. Asociatul care detine 96% din actiuni este si ... (vezi toată discuția)
Stampile stanceni stanceni Buna seara! Poate sa-mi spuna si mie cineva in general, in cadrul unei societati cine tine toate stampilele? Exista cumva vreo prevedere in acest ... (vezi toată discuția)
Drept de semnatura pe documentatii cadastrale horatiu_dorin horatiu_dorin Buna ziua (si La multi ani daca va numiti Andrei/Andreea :D ) Nu sunt lamurit cu un lucru. Avem urmatoarele date: o firma autorizata sa execute lucrari de ... (vezi toată discuția)