Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Atributii presedinte asociatie bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Atributii presedinte asociatie bloc

Presedintele unei asociatii de bloc cu 60 apartamente are dreptul sa fie si casier? In legea 196/2018 nu este stipulat ca ar avea dreptul sa incaseze.....
Va rog, cei care ati spus ca nu are voie sa fie si presedinte si casier, sa dati exact articolele din Legea 196/2018 care ii interzic acest lucru presedintelui.

Nu disctuam despre ce e moral corect si ce ridica suspiciuni ci despre ce spune strict legea, adica pe ce articol din lege i se poate impune sa renunte la una din functii, cu atat mai mult cu cat respectivul are si girul AG.

Si va rog, nu scrieti sa caute, pentru ca eu unul am cautat si nu am gasit, dar poate mi-a scapat ceva sau am interpretat gresit vre-un articol de lege.

Altfel, sfatuim omul gresit.

Multumesc.