Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Daca s-a emis un titlu gresit adica s-a emis in 1998 pe numele bunicii ea fiind decdata in 1971. Cererea care a fost depusa la primarie in 1991 de unul din copii bunicii in numele tuturor copiilor nu se mai gaseste ce se poate face? Succesiunea urmeaza sa se dezbata in instanta pt ca nu vin toti mostenitorii pt.notar.
Cererea de la primarie este pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra imobilelor deținute de bunica. Pana acum trebuia sa va pună in posesie si sa fie emis si titlul. Dezbaterea succesorala dacă nu se poate face in fata notarului prin procedura grațioasă se face in fata instanței de judecata. Aveți nevoie de avocat. Succes!