avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

Titlu executoriu

Buna Ziua
Am împrumutat de o cunoștința o suma de bani ai am încheiat in contract se împrumut cu ipoteca imobiliară garantat cu un imobil ce valorează mult mai mult decât imprumutul
Din păcate nu am reușit sa îl restitui la timp termenul expirând de câteva luni
El a cedat ipoteca altei persoane care i a plătit suma și acum începe executare silită a imobilului ai evacuarea noastră din casa
Ce pot face pentru a mai câștiga timp pana fac rost de suma respectiva?
Va mulțumesc
Ultima modificare: Vineri, 1 Martie 2019
Leonte123, utilizator
Cel mai recent răspuns: Leonte123 , utilizator 12:19, 3 Martie 2019
Va mulțumesc pentru răspuns
Mai găsim pe cineva cu o părere?
Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 17 /martie 2017 ionescu mircea ionescu mircea Conform legii 17/2017 ,art. 641 C.proc. civ, \"Inscrisurile sub semnatura privata sunt titluri executorii ,numai daca sunt inregistrate in registre publice , ... (vezi toată discuția)
Factura poate fi titlu execuoriu? razvan79vl razvan79vl Buna seara! Urmare a modificarii articolului 641 din noul cod de procedura civila prin OUG 1/2016 [b] \" Art. 641. Înscrisurile sub semnătură privată sunt ... (vezi toată discuția)
Un client public refuza plata facturii fiindca scadenta trecuta ... secretariatofficemax secretariatofficemax Un client public refuza plata facturii fiindca scadenta trecuta in e-factura este de 30 de zile. Scadenta apare intr-o factura la data emiterii conform ... (vezi toată discuția)