avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 973 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna seara! Daca un titlu este gresit emis adica dupa 28 ani de la decesul bunicii pe numele bunicii si cererea depusa de un copil al bunicii in numele copiilor ei nu se gaseste la primarie cum se poate dezbate succesiunea( e vina primariei) ce e de facut?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 23:27, 2 Martie 2019
Buna seara,
Nu este deloc o gresala a prefecturii la emitere.
Mergeti la notar si dezbateti succesiunile succesive.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune madriana57 madriana57 Daca s-a emis un titlu gresit adica s-a emis in 1998 pe numele bunicii ea fiind decdata in 1971. Cererea care a fost depusa la primarie in 1991 de unul din ... (vezi toată discuția)
Certificat ca nu s-a facut succesiune dupa bunicul meu.la o succesiune ... nicupiciu nicupiciu Certificat ca nu s-a facut succesiune dupa bunicul meu.La o succesiune dupa bunica mea, parintii nefacand-o, mi s-a cerut de catre notar certificat ca nu s-a ... (vezi toată discuția)
Succesiune madriana57 madriana57 Buna ziua! Pot folosi si chiar vinde o parte dintr-un teren pe care este un titlu gresit pe bunica adica bunica a murit in 1971 si titlul s-a emis la cererea ... (vezi toată discuția)