Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Problema calculare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Problema calculare salariu

Buna ziua.
Salariul meu brut este in valoare de 3402 lei asta dupa calculele mele ar insemna 1996 lei net, luna de luna eu primesc suma de 1970 lei. De unde poate sa provina aceasta discrepanta? Mentionez ca la angajare mi s-a spus ca o sa primesc si bonuri de masa in valoare de 12 lei pe zi, insa nu am primit pana acum pe motiv ca "nu este gata cardul de bonuri" (au trecut 4 luni de la angajare). Ce se intampla in situatia de fata daca parasesc locul de munca, o sa primesc bonurile pe 4 luni si ceva sau primesc macar contravaloarea impozitului retinut pe bonuri?Mentionez ca bonurile nu sunt trecute in CIM.
Diferenta ar fi de la bonurile de masa ... Semnati stat de plata ?