Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot pleca de acasă?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot pleca de acasă?

Bună! Vreu sa plec de acasă, nu ma mai înțeleg cu părinți și as dori sa ma mut la o alta ruda apropiata și sa nu mai depind de părinți... În fiecare zi ma cert cu ei și dacă vreau sa ma duc undeva nu ma lasă... Și dacă vreau sa ma duc la prietena mea(care e vecina mea) nu ma lasă... Adică doamne!? ma duc la vecina nu în ala tara... Nu prea ma lasă să ies cu prietenele, și nu ma duc în discoteca sau alt undeva,doar la câteva străzi departare de mine. Poate nu o sa vi se para un motiv foarte bun sa plec de acasă... Dar pentru mine e unul foarte bună, de mulți ani
Și am uitat sa precizez ca am 16 ani :))
Sfatul meu este sa va concentrați pe studii, sa terminați liceul cu o medie care sa va permită sa va duceți la o facultate bună. Veți avea destul timp pentru prieteni, distracții șamd.
AU Lucifer, utilizator