avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legalizarea certificatelor de divorț
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legalizarea certificatelor de divorț

Buna ziua cu respect.Dupa ce am dat divort prin notar si ne-a eliberat certificatelededivort ele mai trebuiesc legalizate la tribunal?Eu dupa ce am luat certificatul de divort de la notar notarul nu mi-a spus sa merg la tribunal sa il legalizez.Dar unele persoane spun ca asa ar trebui prieteni cunostinte. Multumesc.
Buna ziua,
Nu mai trebuie sa mai mergeti la tribunal.
Certificatul de divort eliberat de notar este valabil cu semnatura si stampila notarului.
Prietenii dvs probabil confunda sau nu cunosc,nu mai trebuie sa faceti nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalizarea sentintei de divort rebecadvd rebecadvd Buna ziua ,am nevoie de o copie a sentintei de divort(definitiva si irevocabila) si am inteles ca la notar nu se mai face.Iar la tribunal la arhiva ... (vezi toată discuția)
Divort mbrunette mbrunette as vrea sa stiu daca se poate ca cineva din familia mea poate sa scoata de la tribunal sentinta de divort....pt ca eu din probleme de sanatate nu pot sa merg ... (vezi toată discuția)
Regulament intern luizaioana_luizaioana luizaioana_luizaioana Buna ziua. as dori sa stiu daca traducerea in limba romana a regulamentului intern al unei companii trebuie si legalizata. Mentionez ca documentul a fost ... (vezi toată discuția)