Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Informatii despre divort!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Informatii despre divort!

Care sunt primii pasi pentru pentru a intenta un divort la casatoria cu copii minori? Multumiri.
Alice85, utilizator
Sa va adresați unui av pt ca in urma unei consultații sa stiti ce puteti sa cereți,ce sanse aveti etc.Puteti sa pregătiți actele de care o sa veti nevoie,certificat casatorie original,certificate nastere minori,sa pregătiți un martor are sa sustina povestea dvs.Succces.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Primul pas este formularea unei cereri!
Însă pentru ca petitul cererii să dea glas, în cel mai înalt posibil, năzuințelor dvs, este reomandabil să contractați serviciile unui avocat.
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
in cazul in care considerati ca nu va puteti intelege sa divortati de comun acord, la notar, va trebui sa va adresati judecatoriei de pe raza unde se afla ultimul domiciliu comun.In cadrul actiunii de divort se va discuta si problema minorilor- locuinta, custodie, program de legaturi personale cu parintele cu care nu vor mai locui si pensia alimentara.