Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti cu un anumit aspect. Am fost concediat colectiv de la firma unde am lucrat 31 de ani. Societatea a declarat falimentul in septembrie 2018. In contractul colectiv de munca se specifica ca vom primii pana la 10 salarii compensatorii in functie de vechime. Societatea Protan, a refuzat sa faca plata acestora. ne am contituit intr un grup de 132 de persoane, am strans banii necesari (100 lei pers) si am angajat o avocata. Cat poate dura procesul si care sunt sansele de castig ? mentionez ca avocata respectiva nu comunica cu nimeni absolut nimic.
Va multumesc , cu respect.
... Cat poate dura procesul si care sunt sansele de castig ? ....

Poate dura de la cateva luni si pana la cativa ani , iar despre sanse nimeni nu va poate spune exact care sunt.

mentionez ca avocata respectiva nu comunica cu nimeni absolut nimic.

Ati incheiat un contract de asistenta juridica si de reprezentare ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
da, am incheiat. Multumesc pt raspuns.
VA MAO DERANJEZ CU O INTREBARE...DACA EXISTA UN CONTRACT SEMNAT DE AMBELE PARTI PT PLATA SALARIILOR COMPESATORII, CUM AU PUTUT SA REFUZE ?