Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parte civila in proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parte civila in proces

Buna ziua ,as dori sa stiu daca intr-un dosar de despagubiri in urma decesului mamei apare ca parte civila doar fratele meu si in urma sentintei sa stabilit o anumita suma eu am dreptul a o parte din bani desi in sentinta nu se specifica acest lucru sau trebuie sa fac eu alte demersuri . VA MULTUMESC ANTICIPAT
Daca in dosarul constituit apare ca parte civila doar fratele dvs., atunci doar el beneficiaza de despagubiri; acesta va poate da o parte din acestea daca doreste. Ar fi trebuit sa va constituiti parte civila in acelasi dosar.
Multumesc ...în cazul acesta eu pot sa imi cer dreptul acum adica as putea sa deschid alt dosar ?