avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parte civila in proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parte civila in proces

Buna ziua ,as dori sa stiu daca intr-un dosar de despagubiri in urma decesului mamei apare ca parte civila doar fratele meu si in urma sentintei sa stabilit o anumita suma eu am dreptul a o parte din bani desi in sentinta nu se specifica acest lucru sau trebuie sa fac eu alte demersuri . VA MULTUMESC ANTICIPAT
Cel mai recent răspuns: Madalina Elena Dinu , utilizator 11:27, 11 Martie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca in dosarul constituit apare ca parte civila doar fratele dvs., atunci doar el beneficiaza de despagubiri; acesta va poate da o parte din acestea daca doreste. Ar fi trebuit sa va constituiti parte civila in acelasi dosar.
Multumesc ...în cazul acesta eu pot sa imi cer dreptul acum adica as putea sa deschid alt dosar ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj succesoral in instanta Viorel Badea Viorel Badea Buna ziua, Numele meu este Badea Viorel si ma confrunt cu urmatoarea problema: eu si sora mea (impreuna cu ceilalti mostenitori - frati ai tatalui nostru care ... (vezi toată discuția)
Despagubiri rca ContSters162713 ContSters162713 Sunt constituit ca parte civila intr-un proces penal din 2003 !!!!,ca urmare a unui accident ce a dus la decesul tatalui meu.(pe loc)In urma unei expertize ... (vezi toată discuția)
Ajutor speta reala. georgescupaul georgescupaul Vă rog frumos să mă ajutaţi în următoarea speţă reală: Într-un dosar penal sunt constituit ca parte vătămată precum şi parte civilă încă din ... (vezi toată discuția)