Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca suspendat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca suspendat

Buna ziua,
in cazul in care o persoana are un contract de munca suspendat la un angajator, se poate angaja la alt angajator?
Da, poate cumula doua sau mai multe contracte individuale de munca.
Care este motivul suspendari?
nu este atat de multa acitvitate....fiind si firma personala...
in cazul in care de exemplu persoana in cauza intra in concediu medical, va trebui declarat si la firma unde are contractul suspendat? (stiu ca concediul medical trebuie declarat la toate locurile de munca unde exista contract de munca)
Da, intrucat concediul medical suspenda perioada de CFS.
Multumesc,
De exemplu daca perioada de CFS (suspendarea CIM-ului) la una din firme, nu il afecteaza cu nimic pe angajat ?adica la una din companii e activ , si la cealalta e in CFS .il afecteaza cu ceva ?
Nu.l afecteaza cu nimic, sunt doua contracte de munca diferite. Il afecteaza doar daca este in concediu medical, de creste copil... in rest, doar la stabilirea punctului de pensie...