avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Numar persoane intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Numar persoane intretinere

Buna ziua,

Am achizitionat un apartament intr-un complex, insa nu locuiesc momentan acolo. Adunarea Generala doreste sa treaca minimum o persoana la intretinere. Are acest drept Adunarea Generala? Nu se poate trece numarul real al persoanelor care locuiesc acolo? (in cazul meu nicio persoana)
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 7 Martie 2019
Alexandra312, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:45, 7 Martie 2019
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Adunarea General nu poate adopta hotarari contrare legii. Dacă nu locuiește nicio persoana mai mult de 15 zile pe luna se trec 0 persoane.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asociatia de proprietari nu are competenta sa dispuna masuri contrarea dispozitiilor in vigoare
Anterior perioadei in care apartamentul este nelocuit,informati oficial asociatia de proprietari
Depuneti cererea la asociatie,si solicitati numar inregistrare sau semnatura de primire pe exemplarul dv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intr-un apartament proprietate, in care nu locuieste nimeni, ... daadi04 daadi04 Intr-un apartament proprietate, in care nu locuieste nimeni, dpdv legal, cate persoane trebuie declarate la intretinere, 1 sau 0? Rog specificati si legea. ... (vezi toată discuția)
Administrare blocuri ContSters343978 ContSters343978 Am si eu o nelamurire,in blocul meu este o hotarare a AGP ca intr un apartament daca nu locuieste nimeni tot se calculeaza intretinerea dupa o persoana. Se ... (vezi toată discuția)
Scutire plata cheltuieli de intretinere la bloc BogdanP BogdanP Buna ziua. Intrebarea mea este in legatura cu situatia de urgenta actuala. Parintii mei sunt cu mine in Germania, si practic in apartamentul din Romania nu ... (vezi toată discuția)