Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Numar persoane intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Numar persoane intretinere

Buna ziua,

Am achizitionat un apartament intr-un complex, insa nu locuiesc momentan acolo. Adunarea Generala doreste sa treaca minimum o persoana la intretinere. Are acest drept Adunarea Generala? Nu se poate trece numarul real al persoanelor care locuiesc acolo? (in cazul meu nicio persoana)
Multumesc!
Alexandra312, utilizator
Adunarea General nu poate adopta hotarari contrare legii. Dacă nu locuiește nicio persoana mai mult de 15 zile pe luna se trec 0 persoane.
Asociatia de proprietari nu are competenta sa dispuna masuri contrarea dispozitiilor in vigoare
Anterior perioadei in care apartamentul este nelocuit,informati oficial asociatia de proprietari
Depuneti cererea la asociatie,si solicitati numar inregistrare sau semnatura de primire pe exemplarul dv