Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare imobile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare imobile

Bună ziua. Am o proprietate cu două case lipite între ele, Una este construită în anul 1956 din chirpici şi una din BCA construită în anul 1992, le pot vinde cu prima casă? Muţumesc frumos!
george-neagu, moderator
Buna ziua!
Va referiti la programul Prima casa*? Daca da...numai banca va poate spune asta, daca accepta sau nu sa ofere acest tip de credit cumparatorilor, si asta in functie de politica dumnealor, de actele dvs. de proprietate, venitul dumnealor, etc.
Sa mearga eventuali cumparatori la banca sa intrebe...